ALGİDA’nın Mobil Pazarlama Kampanyası

MOBILE MARKETING ASSOSIATION, 19 Kasım 2005 tarihinde ALGİDA’nın mobil pazarlama kampanyasından bahsediyor. Kampanya’nın hem beklenenden daha fazla ilgi çektiğini, hem katılanların profili ile Algida’nin çok geniş bir müşteri veri tabanı yarattığını hem de müşterilerinin tercihleri hakkında bilgi sahibi olduğunu söylüyor.Seth Godin’in İZİNLİ PAZARLAMA’sına güzel bir örnek değil mi?

Bağlantı: http://mmaglobal.com/modules/wfsection/article.php?articleid=103

ALGİDA’nın Mobil Pazarlama Kampanyası” hakkında 6 yorum

  1. Algida da satış çok hızlıdır,zamanınız kısa vereceğiniz hizmet ise çok büyüktür.iyi hatta en iyi olmanız gerekir, turkiye genel müdürü sn Ellialtı ile en alt basamakta olan biz satış temsilcileri aynı amaca hizmet ederiz,tüketici memnuniyeti.bunu sağlayan herkes başarır ve kalıcılığını devam ettirir,çok basit bir kelimedir TÜKETİCİ MEMNUNİYETİ fakat gerçekleştirmesi telaffuzu kadar kolay değildir,güç ister,emek ister,özveri ister,para ister,kalite ister,……,ister de ister hep vermek zorundasındır,hiç tanımadığın insanların tercihlerini etkilemek için kendi hayatından ödün vermek birçok insan için amaaaaaan be dedirtecek bir düşünce.biz bunu yapıyoruz.memnun olan tüketici,sizi tercih eder ve sizi arar,istediği her yerde ürününüze ulaşmak ister,bu ise perakendeci tarafında bir tercih yaratır,her perakendeci tercih edilen ürünü satmak ister.
    Perakendeci biraz daha farklıdır,hizmeti sunan+hizmet ve sürekliliği+ürün bu denklemin piyasalarda çok önemli olduğu görüşündeyim,satış elemanı kendini ve işini sürekli geliştirmek ve güncellemek zorundadır,farklı kultürdeki insanların tercihlerine önem vermeli,ben dünyanın bir numaralı firmasının temsilcisiyim benim malımı satmak zorundasın gibi bir hata herşeyi bitirir.her kültüre uyum sağlamak zorundayız.
    Satışın ve satmanın sonu yok önce kendini pazarla,nekadar değerli olduğunu göreceksin sunduğun hizmet vazgeçilmez olsun.bunun maddi bir değeri yoktur fakat maddi değeri olan ürün satışı için çaba sarfetmezsin,kendini kabul ettirmeyi başaran satış için çok çaba sarfetmez.
    Hangi firma olursa olsun firmanın görünen yüzü sensin,firmanın büyüklüğü senin sundukların ile ölçülür,kendini nekadar verimli ve işe yarar hissediyorsan çalıştığın firma o kadar büyüktür.
    BEN SEKTÖRÜNDE DÜNYANIN EN BÜYÜK 1. ŞİRKETİNDE ÇALIŞIYORUM…

  2. sayın mehmet akkül beyın yorumu cok hosuma gıttı pazarlama ve ınsan ihtıyaclarının tesbıt edılebılmesı memnun edilebılmek cok onemlı bır unsur mehmet akkül bey e tamamen katılıyorum hayatın tam kendısı ınsan memnunıyetın ta kensıdı evet yaptıgımız ış motıvasyonun ınsan a hızmetın anlamı guzel ve egıtıcı yazıların ıle senı beklıyoruz mehmet akkul kardesım elıne saglık ayvaz.msn@hotmail.com

Bir cevap yazın