Çevrimiçi Mecralarda Harika Kampanyalar

pazarlamacanavari_macerayacom.gif

Çevrimiçi mecralarda harika kampanyalar devam ediyor. Bunlarda bir tanesini bana gelen bir basın bülteni sayesinde öğrendim. Milka M-Joy, klasik bir mecra yerine, tanıtımını internet üzerinden harika bir kampaya ile yapmaya karar vermiş. 

M-Joy’la Maceraya kampanyasının asıl çıkış noktası, gençleri, özellikle Avrupa’da çok popüler olan “backpacker”lık olarak tabir edilen “kap sırt çantanı, çık dışarı, gez dünyayı” mottosuyla  hareket eden gezginliğe yönlendirmek. Türkiye’de boş kalan bu alanı hem enerjik, hem sempatik, hem de genç bir marka olan Milka M-joy değerlendiriyor. Hep bir “dışarı çıkma” isteği olan gençlerin bu hayallerinin çok da uzak ve zor olmadığını tüm etkinlik ve gezileri tek bir sitede toplayarak gösteriyor. Milka M-joy böylelikle müzik ve video gibi hem kalabalık hem jenerik olan tüketici kaynaklı içerik kampanyalarının dışına çıkarak farklı bir kampanya sunuyor.

www.maceraya.com adresine girince koskocaman dünyadaki minik noktalar dikkatinizi çekmeye başlıyor. Noktalara yaklaştıkça her birinin dev bir organizasyon olduğunu fark ediyorsunuz. Siz de bildiğiniz duyduğunuz etkinlik veya gezileri ekledikçe devleşen bir etkinlik sitesinden bahsediyoruz. Proje, navigasyon sistemiyle orijinal bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Kampanya künyesi şöyle;

Reklamveren: Kraft
Marka: Milka M-joy
İnteraktif Ajans: Litespell
Yaratıcı Yönetmen: Erhan Yürük
Yaratıcı Stratejist: Can Saraçoğlu
Yaratıcı Ekip: Papatya Tıraşın, Seda Yürük, Onur Ersel, Yaprak Gültay
Prodüksiyon Ekibi: Gökhan Kulaklı, Mehmet Hazman
Müşteri İlişkileri: Çiğdem Dalyan, Ayşe Gürel

Çevrimiçi Mecralarda Harika Kampanyalar” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın