Hakkında


Zeki Yüksekbilgili

1974 yılında doğdu, Özel Eyüboğlu Koleji’ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra University of Pennsylvania, Wharton School’da MBA ve Heriots University’de İşletme Yönetimi / E-Ticaret dalında doktorasını bitirdi.

Kariyerine ASTEM’de satış sorumlusu olarak başladı ve sırasıyla PTS’de önce Satış Müdürlüğü, daha sonra Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, Irak’ta Albir International’da Pazarlama Müdürlüğü, kendi firması olan Büşra’da Pazarlamadan Sorumlu Şirket Ortağı ve Tet Makina’da Genel Müdür olarak görev yaptı.

2005 yılında Pakistan Hükümeti, Türkiye Fahri Yatırım Konsolosu olarak atandı.

Pazarlama konusunda, en yeni trendleri Türkiye’ye uyarlama konusunda çalışmalar yaptı, bu bağlamda Yeni Pazarlama (Pazarlama 2.0), Gerilla Pazarlama ve Virüslü Pazarlama konularında Türkiye’deki ilk kurumsal eğitimleri tasarladı ve sundu.

Üniversite öğrencilerinin pratik ve yeni pazarlama bilgilerine ulaşmasını sağlamak için, üniversitelerde ücretsiz “Pazarlama Farkındalık Eğitimleri” hazırladı ve sundu. Özellikle Anadolu üniversitelerini hedef alan bu projesi hale devam etmektedir.

Pazarlama Mucize Değildir ve Pazarlama Canavarı kitaplarının yazarı Zeki Yüksekbilgili, kariyerine yeni pazarlama üzerine eğitimler vererek ve danışmanlık yaparak devam etmektedir. Hakkında daha detaylı bilgiyi  http://www.yuksekbilgili.com adresinde bulabilirsiniz.