Hakkında

1974 yılında doğdu, Özel Eyüboğlu Koleji’ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Avrasya Üniversitesinde İşletme dalında doktorasını tamamladı.

Kariyerinin ilk dönemlerinde farklı şirketlerde satış ve pazarlama pozisyonlarında çalıştı, daha sonra aktif ticaret hayatına atıldı ve Irak, Pakistan ve Sudan’da çalıştı.

2005-2010 yılları arasında Pakistan Hükümeti, Türkiye Fahri Yatırım Konsolosu olarak görev yaptı.

2005 yılından bu yana, 30.000’den fazla kişiye 60.000 saatin üzerinde eğitim verdi.

Önce Mimar Sinan Güzel Sanatlar daha sonra İstanbul Arel ve İstanbul Aydın Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde Doktor Öğretim Görevlisi unvanı ile dersler vermektedir. Özellikle pazarlama ve yönetim konularında yayınlanmış birçok bilimsel araştırması bulunmaktadır.

Yüksekbilgili, eğitmen olarak yer aldığı projelerin dışında birçok kurumsal akademinin kuruluş ve projelerini gerçekleştirdi. Projesini hazırladığı ve eğitmen olarak görev aldığı, Skoda Türkiye Yüce Auto’da yürüttüğü Skoda Akademi, 2018 yılında 4. TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri kapsamında “En İyi Satış Gelişim Programı” ödülüne layık görüldü.

Birçok kurumsal zirve organizasyonda MC olarak görev aldı.  

2018 yılından bu yana Adalet Bakanlığı bilirkişi listesinde kayıtlı bilirkişi olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Pazarlama Mucize Değildir, Pazarlama Canavarı, Pazarlama Temelleri, Eğitim Oyunları 1,  Eğitim Oyunları 2, Eğitim Oyunları 3, Pazarlamada Yeni Ustalık, Mutluluk Yönetimi, Türkçesinin başarısından sonra Rusça ve İngilizceye çevrilen, Amazon üzerinden de satışı devam eden Creme de la Creme, Hızlı Moda Tüketicilerinin Mağaza Atmosferine Verdikleri Önem ve Perakende Metrikleri kitaplarının yazarı, Tüketici Davranışları, Interdisciplinary Reflections of Digital Transformation, Satış ve Pazarlama Öyküleri, A’dan Z’ye Satış ve Satış Yönetimi, Dijital Pazarlama  kitaplarının bölüm yazarı olan Zeki Yüksekbilgili, kariyerine eğitimler vererek ve danışmanlık yaparak devam etmektedir.

Hakkında daha detaylı bilgiyi zeki.yuksekbilgili.com  adresinde bulabilirsiniz.