Yahoo! ve MSN 2006 FIFA Dünya Kupasında

2006 FIFA Dünya Kupası resmi web sitesi sponsorluğu, Yahoo! tarafından alınmış.

MSN’de, Ronaldo de Assis Moreira (Ronaldinho), Michael Owen, Gianluigi Buffon, Xabi Alonso, Edgar Davids, Kevin Kuranyi ve Claude Makelele ile, Dünya Kupası sırasında özel bilgi vermesi için anlaşma yapmış.

Yine arama motorları rekabeti devam ediyor!

Bence Google’da, gerilla tipi bir pazarlama ile, tıpkı Nike’ın daha evvel birçok kez yaptığı gibi, resmi olayan sponsor olarak, belirli yerlerde öne çıkabilir ve bir anda, resmi sponsorlardan daha fazla reklam yapabilir. Mesela, Almanya’da maçların yapıldığı statların etrafında ücretsiz Google kioskları kurabilir. Veya, “2006 FIFA Dünya Kupası Gayri Resmi Sponsoru” olarak açılış sayfasına dev bannerlar koyabilir. Bir diğer yöntem de, sadece basın toplantılarının sponsorluğunu yapmak olabilir. Bu hem daha ucuz, hem de resmi sponsorluktan daha etkili olmaz mı?

Yahoo! ve MSN 2006 FIFA Dünya Kupasında” hakkında 1 yorum

  1. şunu unutmamak gerekir ki, yahoo’nun resmi sponsorluğunun, anlaşmasının yapılması bile başlı başına önemli bir tanıtım. Deniyor ki yahoo dünya kupası için falanca milyon dolara anlaşma yaptı. Bunun medya’da haber olması kıymetli ve ödedikleri ücreti değeceğini düşünüyorum. Halka ilişkiler faydasıdır.

    selamlar

    Muharrem Yavuz (İst. Ticaret Univ. Ticari Bilimler fakülte öğrencisi)

Bir cevap yazın