Vakko, Tescil ve …

Hürriyet gazetesinin haberi :

“İngiliz Luella markasının ürünlerini satan ancak bu firmanın isminin Türkiye’de başka bir firma tarafından tescil edilmesi nedeniyle ürünleri mağazalarından toplanan Vakko, duruma isyan etti.

Vakko’yu isyan ettiren olay şirketin İngiliz Luella markalı ürünlerini satışı ile başladı. Daha önce Luella markasını Türkiye’de tescil ettiren Murşah Tekstil’den tescil haklarını satın alan İzyelken Tekstil, noter kanalı ile Vakko’ya bir uyarı gönderdi. Ardından Cumhuriyet savcılıklarına da başvuran İzyelken Tekstil, İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi’nin kararı ile ürünlerin Vakko mağazalarından toplatılmasını sağladı.”

Ne harika bir durum!

Olayın birkaç yönü var;

1- Türkiye’de tescili yapan firma İzyelken Tekstil, oturduğu yerden, 400 YTL’ye tescil yaparak büyük bir ticari avantaj elde ediyor,

2- Koskoca Vakko, Luella’yı alırken tescil edilip edilmediğine bakmıyor,

3- Bu harika bir yarışın başlangıcı, Türkiye’de tescil edilmemiş, değeri yüzbinlerce dolar eden Dünya  markaları var. Artık herkes bunların peşine düşer. İşte yeni bir kapı açıldı…

Haydi pazarola!

Vakko, Tescil ve …” hakkında 8 yorum

  1. “saksıyı çalıştırmak”, “uyanık olmak”, “sırada kaynak yapmak”, “diğerlerini enayi sanmak”… böyle uzar gider.

    Tüm beklentileri, fikirlerinin değer kazanması olan e-cemaati, çalıntı fikirleri destekleyen ve kendileri için tehdit oluşturan bu uyanıklığı yermeli.

Bir cevap yazın