Cofanifunebri

callenderit.gif

Sizce yukarıdaki resim nedir? Ne tür bir şirketin/ürünün tanıtımı için tasarlanmış?Cofanifunebri bir İtalyan firması. Tabut üretiyorlar ve satıyorlar. 1965’den bu yana ürettikleri tabutları sadece İtalya’ya satmakla kalmamışlar, birçok ülkeye de ihracaat yapıyorlar.Düşünün, siz Cofanifunebri’nin pazarlamasından sorumlu olsaydınız, bir tabut firmasında nasıl bir farklılaştırma yapardınız?

İşte tam da burada, iş eğlenceli bir hal alıyor. Firmada pazarlamadan sorumlu olan kişiler düşünüyor, taşınıyor ve en sonunda pazarlamada fark yaratabilmek için, tabutlarla güzel yarıçıplak kızların olduğu bir takvim hazırlıyorlar. Takvimi sadece çalıştıkları kişilere yollamakla da kalmıyorlar, isteyene Euro 9.30 karşılığında gönderiyorlar.

İşte farklılaştırma!

Firmanın web sitesini merak ederseniz, bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Takvimin devamını görmek isterseniz, bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Cofanifunebri” hakkında 2 yorum

  1. Bir fıkra geldi aklıma;
    Adam vitrindeki çakmakları görüp içeriye girmiş ve bir çakmak almak istediğini söylemiş. Satıcı çakmak satmadıklarını, dükkanın bir sünnetçi olduğu cevabını vermiş. Adam çok sinirlenmiş ve o zaman niye vitrine çakmak koyduklarını sormuş. Satıcı cevap vermiş “Ne koysaydık?”

Bir cevap yazın