HemAlHemSat.Com

Aranızda Internet üzerinde alışverişe olanak sağlayan siteleri kullanan var mı bilmiyorum. Temel olarak e-bay mantığıyla hareket eden siteler bizde de sürekli gelişiyorlar. Hala gittigidiyor.com bu alanda lider, yenilikleriyle de lider olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Doğan Yayınlılığa air bir alışveriş sitesi de hemalhemsat.com Bu site daha evvel pazaryerim.com adıyla faaliyet gösteriyordu. Önce ismini HemAlHemSat.com’a değiştirdiler. Şimdi de tüm arayüzü değiştirmişler.

Tamam, değişim muhakkak gerekli, bu konuda hepimiz hemfikiriz ama radikal değişiklikler yapılırken bence çok düşünülmeli.

Şimdi bu siteyi eski şekliyle kullanmaya alışık yüzlerce kullanıcıyı gözünüzün önüne getirin, belki bu hali daha “kullanıcı dostu” ama eski kullanıcılar için hiç de “dost” olacağını zannetmiyorum.

Bu tür değişiklikler sadece çevrimiçi (online) mağazalar için değil tüm mağazalar için çok tehlikeli olabilir. Örneğin MİGROS. Benim evimin yakınındaki Migros’un değişmez müşterisiydim, çünkü her ürünün yerini biliyordum ve 10-15 dakikada istediğim herşeyi elimle koymuş gibi bulabiliyordum. Yılbaşından sonra tüm raf yerleşimlerini değiştirdiler, artık istediğim hiçbirşeyi bulamıyrum, çünkü eski yerlerinde değiller. Eminim ki, şu anki yerleşim birçok müşterinin ürünlere daha kolay ulaşmasını sağlıyordur, ama benim gibi SADIK bir Migros müşterisini kaybettiler. Artık alışverişimi ikinci en iyi ürün yerini bildiğim marketten yapıyorum.

Sözün kısası, değişiklikleri yaparken “sadık” müşterileri de düşünmek gerekli…

HemAlHemSat.Com” hakkında 1 yorum

  1. Kesinlikle haklısınız. Siteye defalarca köklü değişiklikler yapmayın diye mesaj attım, telefon açtım. Ama maalesef değişiklik yapmaktan vazgeçmiyorlar. Sitenin sistem olarak işleyişinde müsbet anlamda bir çok değişiklik yapıldı. Fakat arayüz değişiklikleri ve kullanım kolaylığı açısından aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Bu sitenin ilk şekli olan pazaryerim.com, hem isim olarak hem de arayüz olarak şu ankinden çok daha kaliteli idi.

Bir cevap yazın