AOL ve Yahoo E-maillere Ücret Alacak

Turk.Internet’in haberine göre,

“AOL ve Yahoo üzerinden bedava mail gönderenleri önümüzdeki aylarda bir kötü süpriz bekliyor. AOL, mesaj başına ücret almaya başlıyor. Yapılan açıklamada bu ücretin nedeni, spami ve kimlik dolandırıcılığı olayları ile mücadele etmek olarak açıklandı.”

Acaba bu hamle, klasik pazarlama kitaplarındaki, “müşteriye önce ücretsiz birşeyler sun, sonra bu sındukların ile bağımlı hale getir, akabinde bunlardan para kazan” stratejisi mi, yoksa tamamen spamı öldürmek için yapılan bir hareket mi?

Internet’in özgürlükler alemi olduğu göz önüne alındığında, bu uygulama sadece insanları AOL ve Yahoo’dan uzaklaştıracak bence.

Üstelik Google gibi bir alternatif varken…

AOL ve Yahoo E-maillere Ücret Alacak” hakkında 1 yorum

  1. Ne demişler “alışmış kudurmuştan beterdir”… İşletmeler bunu düşünerek yapıyorlarsa alışkanlıkları paraya çevirme şansları var. Msn için de uzun bir süredir ücretli olacak şeklinde söylentiler yapılmaktadır. Tabi tüm bunlar kullanıcıları farklı yollara itecek. İnsan aklını kullanıp yine “nerde beleş oaraya yerleş” anlayışını uygulayacak. Alternatifler ortaya çıkacak ve zorunluda olsa “beleş anlayış yine yeni bir alışkanlık” ortaya çıkaraktır. Bu konuda yaratulık sınır tanımazz…

Bir cevap yazın