Her Pazarlamacının Bilmesi Gereken Rakamlar (13)

Bir müşteri şikayette bulunduğunda,
Eğer şikayetlerine çözüm bulunmuşsa,
Büyük bir şikayette bulunmuş olan müşterilerin %34’ü,
Küçük bir şikayette bulunmuş olan müşterilerin %52’si, yeniden alışveriş yapacaklardır.

Eğer şikayetlerine ÇOK HIZLI şekilde çözüm bulunmuşsa;
Büyük bir şikayette bulunmuş olan müşterilerin %52’si, Küçük bir şikayette bulunmuş olan müşterilerin %95’i, yeniden alışveriş yapacaklardır.

Kaynak: Kotler ve Pazarlama

Her Pazarlamacının Bilmesi Gereken Rakamlar (13)” hakkında 3 yorum

 1. Merhaba değerli insan,

  Güzel bir zamanlama ile Kurban Bayramı ve Yılbaşı aynı güne denk geldi. İkisinin de kendine has güzelliği ve önemi var. Birincisi olan Yılbaşı, yeni bir yılın ve yeni bir yaşın başlangıç aşamasını oluşturuyor. Bütün dilekler, bugünle beraber başlayacak olan yeni yılın herkes için güzellik ve başarı getirmesi doğrultusunda. Mutluluğun, barışın, sevginin, anlayışın ve birlik beraberliğin hâkim olacağı yeni bir yıl, inşallah hayal olmaktan çıkar.

  Kurban bayramı ise yardımlaşmanın, hoşgörünün genel olarak paylaşımın canlanmasına olanak sağlar. Kurbanlık etlerin başta fakirler olmak üzere dağıtılması ise bu paylaşımın sembolik bir göstergesidir. Asıl olan, değerlerin ve duyguların paylaşımı olmalıdır. Ramazan bayramının şeker ve oruca, Kurban bayramının ise kurbanlık ete indirgenmesi bayramların gerçek değerlerini geri plana atmıştır. Bayramları bayram yapan, paylaşımı ve kaynaşmayı en üst seviyeye çıkarmasıdır. Sizce, ne kadar değer veriyoruz insanlara?

  Yeni yılınızın mutlu, bayramınızın hayırlı ve yüzünüzün neşeli olması dileğiyle.

 2. istatistik bikinili bir kadın gibidir
  asıl görünmesi istenen kısım haricinde her yeri gösterir,
  geçen gün bunu Manchaster United teknik direktörü Sir Alex Ferguson dedi….Doğru mu acaba…benim de aklıma Hakan Şükür meselesi geldi birden. Eğer İstatistik doğru olsaydı, Hakan Şükür dünyanın en büyük golcüsü olurdu, gerçi bunu düşünenler hala var ama!!!!Yanlış anlamayın iyi bir Galatasaraylıyım ama aynı zamanda realistim de….

Bir cevap yazın