Marketingist ve Kırık Camlar

Marketinist bu gün açıldı. İlk gün hemen koşa koşa gittim, neler olacak diye.

Önce izlenimlerim;

– Bu fuarı çok seviyorum çünkü sadece pazarlama ile ilgili!

– Bu fuarı çok seviyorum çünkü sadece ilgilenenler geliyor, kuru kalabalık yok.

– 300’e yakın katılımcısı ile, bu sene daha da güçlü bir pazarlama fuarı.

– Türkiye’nin “pazarlama oscarı” Think Marketing 2006’da “büyük ödül” FORTIS’in oldu, “yenilikçi ürün” kategorisinde GARANTİ FLEXI CARD, “yeni marka yaratma” kategorisinde HARE LİKÖR, “devrimci pazarlama uygulamaları” kategorisinde PEGASUS ödül kazanan diğer markalar oldu.

– Konferanslardan hiçbirine ilk gün gitme şansım olmadı ama fuarın “pazarlamayı sil baştan yeniden yaratma” konseptine uygun bir stand tasarımı veya sunum kesinlikle yoktu.

– Komşufırın firması harika bir kampanya yaptı; Marketinist’in tanıtımlarında kullanılan ekmeğin aynısını üretip, öğleden sonra katılımcılara dağıttı. Görünüşü kadar lezzetli de bir ekmekti, tanıtım yazılarından anladığım kadarıyla bu ekmek Kastamonu Ekmeği imiş ve en büyük özelliği kendine has bir ekşiliğe sahip olmasıymış.

Kısacası iyi bir başlangıçtı.

Ama fuarda sürekli beni rahatsız eden fuarın “kırık camları” oldu. (Kırık Camlar ile ilgili deyatlı bilgi için tıklayın)

Bu kadar JANJANLI bir atmosferde, yerler hasır ile kaplanmıştı.

Seçilen malzeme (hasır), malzemenin rengi, özellikle de montaj şekli (yapışkanlı bantlar ile birbirlerine tutturulmuş!) gerçekten bir felaketti. Fuarın atmosferini tam anlamıyla öldüren bir yer kaplaması!

Bu kadar ciddi bir organizasyonda kesinlikle olmamalıydı. Fuarın organizatörü TİFAŞ’ın pazarlamacılarının pazarlama fuarındaki bu kırık camı görüp onartması gerekiyordu.

Ne yazık ki, kırık camları onarmak her zaman pazarlamacıların işi olmak zorunda.

Pazarlamanın konuşulduğu, pazarlamanın soluk olarak alındığı verildiği bir yerde böyle bir “ayrıntı” kırık cam olarak karşımıza çıktı.

 

pazarlamacanavari_pazarlamacanavari.jpg pazarlamacanavari_pazarlamacanavari1.jpg

Marketingist ve Kırık Camlar” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın