Satışlarınızı Arttırmak İçin 14 Basit Tavsiye

1- İlk satışınızı gerçekleştirdiğiniz müşterinizi takip edin. Bunu basit bir “teşekkür” faks veya e-posta mesajı ile yapabilirsiniz. Takip iletişiminizde muhakkak diğer ürünlerinizin reklamını dahil edin.2- Müşterinizle sipariş aşamasına geldiğinizde, müşterinizin ilgilenebileceğini düşündüğünüz benzer ürünlerden muhakkak bahsedin. Satış kapatılmışken, bu ürünler için de sizin tercih edilmeniz çok daha kolay olacaktır.

3- Müşterinizi, size yeni müşteriler getirmesi için teşvik edin. Örneğin, getirdiği her müşteri için indirimler uygulayın.

4- Ürününüz veya hizmetinizi müşterinize ulaştırırken, muhakkak diğer ürünlerinizin reklamını dahil edin.

5- Müşterilerinize ücretsiz birşeyler verin. Örneğin, üzerinde sizin reklamınız bulunan eşantiyonlar, ücretsiz kitaplar veya ücretsiz bir yararlı hizmet olabilir. Herkes ücretsiz olanı sever.

6- Satış sunumlarınızda, bu kelimelerin geçiğinden emin olun; “hızlı, basit, siz, sizin”.

7- Tanıtımlarınızda muhakkak sizden daha evvel satın almış kişilere yer verin. Bu kişileri sadece referans olarak yer vermeyin, gerçekten var olduklarını ispatlayın. Resimlerini koyun, söylediklerini yazın, hatta iletişim bilgilerini verin.

8- Tüm müşterilerinizle sürekli temasta kalmanın bir yolunu bulun. Herkes hatırlanmayı sever.

9- Teşvik satışlarını arttırabilmek için yeni sistemler geliştirin. Örneğin, iki tane alana üçüncü bedava, 10.000 YTL’yi geçerseniz %5 indirim…

10- Yararlı mnüşteri kitapçıkları geliştirin, bu kitapçıklara reklamınızı koyun. Eğer gerçekten faydalı bilgiler olan bir kitapçık geliştirebilirseniz, müşteriniz bu kitapçığı asla atmayacak, sürekli elinin altında bulunduracaktır, tabii sizin reklamınızı da!.

11- Müşterilerinize garantiler verin. Bu garantiler ürün ömrü, destek, değiştirme garantisi veya başka birşey olabilir.

12- Satış kapatma aşamasında, müşterinize sizinle çalışmanın / sizin ürün veya hizmetinizi kullanmanın tüm yararlarını tek tek anlatın. Rakamları kullanın, kesin olun.

13- Satın almayı kolaylaştırın. Satın alma ile ilgili tüm proseslerinizi gözden geçirin, daha hızlı, daha basit hale getirmek için sürekli test edin. İkna olmuş bir müşteri, karmaşık satın alma işlemlerinden bıkıp, sizden vazgeçebilir.

14- Sizden artık satın alma yapmayan, eski müşterilerinizle tekrar temas kurun. Onlara, sizinle tekrar çalışmaları için sebepler verin. Örneğin, özel indirimler, özel ödeme şartları, hediyeler… Yeni müşteriler kazanmak her zaman en pahalı yoldur.

Satışlarınızı Arttırmak İçin 14 Basit Tavsiye” hakkında 6 yorum

  1. merhaba sitenizi yeni keşfettim.
    satış yapmak için gerekli bilgiler kesinlikle.
    beyaz eşya sektörü içindeyiz durumlar o kadar kötü ki.firmalarda bunun farkında hem fiyat bakımından hemde vade bakımından yıllarca yapılmayan uygulamarı yapıyorlar şimdi.
    istersek 1 kamyon mal alalım ama satılmadıktan sonra hiç bir işe yaramıyor maalesef.alım gücü düştü ilk önce otomotive sonrada beyaz eşyaya ilk darbe geldi bizim kanatimizce.dediğim gibi verdiğiniz bilgiler çok güzel en azından şu zaman ki rekaber döneminde hepimizin işine yarıycaktır.
    TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın