Savaş Devam Ediyor!

Yahoo!, ücretsiz olarak internet kullanıcılarının favori makalelerinin, müziklerinin, kitaplarının ve web sitelerinin bağlantılarını barındıran delicious’ı satın almış.

Delicious, 2 sene önce kurulmuş ve 300.000 kayıtlı kullanıcısı var…

Arama motorları arasındaki savaş inanılmaz bir şekilde devam ediyor. Google, MSN ve Yahoo!, kullanıcılarına daha fazlasını verebilmek için deli gibi çalışıyorlar.

Arama motorları reklamları o kadar kazançlı oldu ki, bu tür alım, yeni yatırım ve yeni hizmet haberleri artık her hafta duyulmaya başlandı.

Aklıma hemen yerli arama motorları geldi. Bizdeki arama motorlarının durumu nasıl acaba? Reklam gelirleri nedir? Ne kadar yaygın kullanılıyorlar? Yerli arama motorları reklamına da çok fazla rastlamıyoruz. Bence yerli arama motorları çok ciddi hamleler yapmalı, bakarsınız bir tanesi o kadar başarılı olur ki, Yahoo!, Google veya MSN anında bünyesine katıverir…

Savaş Devam Ediyor!” hakkında 2 yorum

  1. Bilenler bilir bilmeyenlerin ise hiç duymadığı yitik kalmış Arama motoru faciası List2000 vardır.Hikaye gerilere taa internetin Türkiyede ilk start aldığı yıllara( 1995-1996 lara) gider.Çok güzel amaçlar ve hedefler vardır Tek Rakip Yahoo.com dur.Daha interneti doğru dürüst tanımamış bir ülkede O tarihler için cidden uöuk bir fikir olan 7 dilde japonca dahil arama imkanı sunacak ve taa japonyalara kadar gidi orada server kirlayacak kadar.Gel gelelim Hikayede başı çekenler öyle dürüst namuslu insanlar diillerdir.Hüsamettin Özkan ın Bacanağı Orhan Aslıtürk ün yatırımıdır bu.Orhan Aslıtürk bir taraftan kurduğu paravan şirketlerle devleti soymakta öte yandan şirketinde afralı tafralı gezerek Ne Yapıyorsunuz Paralarımlaa Diyerek Bağırmakta.Alnının Teriyle!!! kazandığı paraların böyle ucubik projelerde hic edilmesine isyan etmektedir.Derken gün gelir devran döner Proje kapatılır.Bu iş ve bu işte çalışanlar Türkiyenin önde gelen şirketlerinde çalışmaya başlarlar.Ama bir google diye bir şirket patlama yapıp dünyanın en büyük bilgi motoruna dönüşünce ondan çok daha önce yola koyulmuş parlak fikirleri olan ama değerli kaynak ve imkanların hortumcu marifetiyle iç edildiğini görüp kahrolan genç ve ufuklu beyinlerdir.Son Söz Avrupa Birliği Ufkunu Kaybedersek “Bi daha çekilecek Filmin Adı Hortumlar Vadisi Olur”

    tombwriter@hotmail.com

Bir cevap yazın