Vazgeçilmez SMS’ler

GSA (Global Mobile Suppliers Association) 31 Haziran 2007 itibariyle, GSM ve WCDMA kullanıcılarının sayısının dünyada 2.54 milyara ulaştığını açıkladı. Aynı raporda GSM firmaları için harika bir istatistik daha var; cep telefonları veri gelirlerinin 2/3’ü SMS’ten geliyor. Artık SMS hem kullanıcılar için vazgeçilmez bir ürün, pazarlamacılar için vaz geçilmez bir mecra, operatörler için gelir kaynağı.

Vazgeçilmez SMS’ler” hakkında 5 yorum

  1. Kesinlikle sms kullanıcılar için vazgeçilmez. Ama bir kullanıcı olarak itiraf etmem gerekirse markalardan gelen mesajları katletmek istiyorum. Mümkünse hiç bir marka bana mesaj atamasın istiyorum. Hele hiç de alakam olmayan bir yerden sms alıyorsam 3. parti anlaşması falan demeden hem operatöre, hem de markaya dünyayı dar ediyorum. Ve bir pazarlama uzmanı olarak itiraf ediyorum: ne yazık ki mobil hayatı çok kötü kullanıyoruz ve istismar ediyoruz! Her mecraya yaptığımız gibi mobili de kirlettik ve tüketicilerin bundan nefret etmesini sağladık.Hepimizi tebrik etmek istiyorum.

  2. PAZARLAMA CADISI BUNU MERAK ETTİM: ŞİMDİ HERHANGİ BİR BANKANIN KREDİ KARTIYLA ALIŞ VERİŞ YAPTIN VE ARDINDAN AYNI BANKADAN SANA MESAJ GELDİ.BU DA SENİ RAHATSIZ EDER Mİ?

  3. maalesef bankalardan vs vs her gun reklam sms leri geliyor ve firmaya mail ceksem de engellemiyorlar! bu pazarlama degildir, rahatsiz etmektir!
    hepsini spam yapmak istiyorum, insallah yakinda bu teknoloji de cikar

Bir cevap yazın