deneyimler.net

Bu blogun ortak yazarları, yani bizler; sizler gibi birer müşteriyiz.

Bir müşteri olarak ciddi sayıda ürün ve servisin gözlemcisi ve kullanıcısıyız hepimiz. Deneyimlerini paylaşacak bilgi, cesaret ve özgüvene sahip, ‘müşteri olma’nın ve ‘hizmet’in ne anlama geldiğini iyi bilen, pazarlama odaklı düşünen kişileriz.

Gördüğümüz, satın aldığımız ve tükettiğimiz farklı markaların, bize yaşattıkları deneyimleri sadece kendi aramızda ya da arkadaşlarımıza anlatmakla yetinmek istemedik. İstedik ki deneyimlerimiz bir “anı”dan daha öteye gitsin.

Okuyarak ya da duyarak değil; bizzat deneyimlediğimiz, bizde olumlu veya olumsuz iz bırakan her şeyi paylaşmak istiyoruz. Bir lokantada öğle yemeği, bir havayolu şirketi ile seyahat, bir banka şubesindeki işlem de konu olabilir burada, bir web sitesi de, köpek maması da, içecek, giyim veya kozmetik markası da…

Fark yaratan deneyimlerde neden memnun kaldığımızı paylaşacağız ki herkes bilsin; örnek olsunlar.

Memnun kalmadıklarımız için de, yine nedenleriyle ortaya çıkacak;
öneriler sunacak, seviyeli ancak samimi bir diyalog kurmaya çalışacağız. Çünkü amacımız şikayet etmek değil, yapıcı olmak…

Sadece sizler, bizler; yani müşteriler için ciddi ve samimi bir paylaşım noktası değil, aynı zamanda marka sahibi firmaların da yakından takip ettikleri, hatta katıldıkları bir blog olmak adına çıktık yola bir kere…

Çünkü ‘Deneyimler.Net’ olsun istiyoruz!

Yukarıdaki yazı, Deneyimler.net‘in NEDİR kısmından alıntı. Deneyimler, birer tüketici olan pazarlamacıların, mal ve hizmetlerle ilgili deneyimlerini paylaştıkları bir site. Siteye herkes deneyimlerini yollayabiliyor, herkes deneyimlere yorum yapabiliyor.

Hep bahsettiğim, internetin, interaktivitenin, kişisel yayıncılığın yeni pazarlamanın seyrini değiştirdiğine en güzel örneklerden biri.

Artık den deneyimler.net yazarları arasına katıldım, buranın müdavimlerini oraya da bekleriz.!

deneyimler.net” hakkında 1 yorum

  1. Böyle profosyenel anlamda girişimlerin olmasını bilmek sevindirici.Ne iş yaparsak yapalım PAZARLAMA gerçeğini bilmemiz gerektiğini biliyor olmamaız gerekir diye düşünüyorum.Eşimize bile.

Bir cevap yazın